Jakie znaczenie ma dobra polisa na życie?

Polacy coraz częściej postanawiają ubezpieczyć nasze życie. Wyniki firm ubezpieczeniowych jasno wskazują, że zaczynamy doceniać stan zabezpieczenia finansowego rodziny i poważnie myślimy o przyszłości oraz czyhających zagrożeniach. Oby ten trend utrzymywał się jak najdłużej i obyśmy dostrzegali wartość jaką jest polisa na życie.

Polisa na życie daje nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jest toż sama z najważniejszych wartości, do której chcemy w każdym działaniu. Budujemy dom, należymy do produkcji i zarabiamy właśnie po to, by naszej rodzinie niczego nie zabrakło i żeby w żadnym momencie nie czuła się zagrożona. Mimo, że od czasu do czasu potrzebujemy rozrywki i odrobiny adrenaliny to do stabilizacji ciągle dążymy.

Mimo że polisa na życie zapewnia odszkodowanie rodzinie po naszej śmierci, istnieją produkty, które pozwolą uzyskać pieniądze już za własnego życia. Chodzi tutaj o polisy inwestycyjne. Poza podstawowym zabezpieczeniem na wypadek śmierci są one funkcję oszczędnościową, pozwalającą odłożyć środki na „dodatkową emeryturę”.

Ubezpieczenie może posiadać znaczenie także dla naszych dzieci. Istnieją bowiem polisy posagowe, które w naszej istocie są polisą na życie rodziców, a również pozwalają gromadzić kapitał oszczędnościowy dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletności (przykładowo) będzie mogło wykorzystać pieniądze na studia, założenie rodziny czy zakup mieszkania.